ÖVRIGT / Diverse / Fotografi 15873017

nr 1587 3017

Rut Hillarp

(1914-2003), Sverige

”Skrivarens ögon”. Dubbelexponerad fotografisk bild. Signerad, numrerad 5/10, daterad 1983. Bildmått 21,5 X 28,5 cm, mått inklusive passepartout: 33,5x40,5 cm, oramad

Rut Gunhild Hillarp, svensk fotokonstnär och författare född 1914, död 2003.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 11 december 2023
kl 19:55:53

     150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     250 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     350 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     450 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     600 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Tema
  • 11 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Rut Hillarp

Läs mer om Rut Hillarp